jdIXTbDNJbpjrT9JFUXDwRebEyRI3zWNRv55P1Mf
Favoriler

SHEIN Siparişlerinizde Ödemenin Yarısını Geri İade Almak

SHEIN Siparişlerinizde Ödemenin Yarısını Geri İade Almak

Çinli online alışveriş marketi SHEIN, 2008 yılında kuruldu. Kurulduğu tarihten itibaren uygun fiyatlı ve müşteri memnuniyeti odaklı amacı gütmesi sayesinde büyük kitleye ulaştı. Evet, müşteri memnuniyetinden bahsederken doğru bir yere değindik çünkü SHEIN, Türkiye'de gümrük vergisi alındığının farkında. Bu vergide, daha önce AliExpress veya SHEIN siparişi verdiyseniz kapınıza gelen PTT'nin yaklaşık 15₺ gümrük vergisi ödendiğinin bilgisine sahiptir. SHEIN ise bu gümrük vergisini düşünmemeniz adına verdiğiniz siparişin (mesela 200₺'lik siparişiniz var) yarısını satın aldığınız karta geri ödeme yapıyor. Fakat bunu onlar ile iletişime geçerek söylemeniz gerekiyor. İşte biz de burada devreye giriyoruz, dilerseniz lafı uzatmadan bu adımların nasıl gerçekleştirileceğine bir bakalım.

  1. İlk olarak SHEIN'a bilgilerinizi girerek giriş yapıyoruz.
  2. Daha sonra Destek Müşteri Hizmetleri'ne giriyoruz.
  3. Ticket(Bilet) atabileceğimiz sayfaya kadar ilerliyoruz.
  4. Daha sonra mesaj yazılacak kısıma
    I'd like %50 of my customs back please, thank you.
    yazıyoruz.
  5. Göndermeden önce, gelen kargonuzun üzerinde yer alan vergi kesintisinin gözüktüğü faturayı resim çekerek(kargonuzun gözükeceği şekilde) bir resim ekliyoruz ve gönderiyoruz.

İşlem bu kadar. Sonrasında siparişinizin yarısının para iadesi işlemi gerçekleştiriliyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

Google Hesabı ile yapılan yorumunuza gelen yanıtlardan haberdar olmak istiyorsanız "Bana Bildir" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.