jdIXTbDNJbpjrT9JFUXDwRebEyRI3zWNRv55P1Mf
Favoriler

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store'dan yanlışlıkla uygulama veya uygulama içi satın alım mı gerçekleştirdiniz? Hiç problem değil, sizlere nasıl iade yapıldığının bilgisini burada aktaracağız. Bir döneme kadar bu işlem yapılmıyordu fakat artık akıllı cihazların çocukların da eline geçmesiyle oyunlardan yanlışlıkla yapılmış olan uygulama içi satın almaların iadeleri konusunda adım atılması gereği görüldü. Hatta belli başlı haberler bile mevcut bu konudan.

Peki, App Store’dan para iadesi almak için ne yapılmalı? Bu makalemizde App Store’dan yanlışlıkla uygulama veya uygulama içi satın alım ücretlerini nasıl geri alabileceğinizi anlatıyoruz.

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

  1. Bu bağlantıdan Apple hesabınıza giriş yaparak "Apple Sorun Bildir" sayfasını açıyoruz. Apple hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın almış olduğunuz uygulamalar, uygulama içi satın almalar, kitapler, filmler, müzikler ve oyunlar burada görünecek.
  2. App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

  3. "Nasıl yardımcı olabiliriz?" yazısının altında bulunan "...konusunda yardım istiyorum" yazısının olduğu kutuya tıklıyoruz ve "Ücret iadesi talep etme" seçeneğini seçiyoruz.
  4. App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

  5. Ardından yukarıdaki resimde görüldüğü gibi ikinci bir seçenek karşımıza çıkacak. Bu kısımda da "Bunu satın almak istememiştim" veya "Satın alma işlemini/işlemlerini bir çocuk veya reşit olmamış biri izinsiz olarak yaptı" seçeneğini seçiyoruz.
  6. App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

  7. Tüm bu ayarlamaları yaptıktan sonra para iadesi almak istediğiniz satın alınan ürünü resimde ok işaretiyle gösterildiği gibi tikliyoruz ve "Gönder"e basıyoruz.

Hepsi bu kadar. Olumlu ve ya olumsuz yanıt 48 saat içinde e-posta adresinize gelecektir.

E-posta adresinize "Kartınıza geri iade edildi" mesajı geldiğinde yaklaşık 3 ile 10 gün içerisinde satın alım yapmış olduğunuz kartınıza para iadesi aktarılmış olacaktır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

Google Hesabı ile yapılan yorumunuza gelen yanıtlardan haberdar olmak istiyorsanız "Bana Bildir" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.