jdIXTbDNJbpjrT9JFUXDwRebEyRI3zWNRv55P1Mf
Favoriler

Play Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Play Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Telefonlarımızda kullandığımız uygulamaları gerek marketten indirirken ödenilen uygulama ücreti, gerekse de uygulama içi satın alma yöntemiyle yaptığımız harcamalar olabiliyor. Bu harcamalar sonrası satın aldığınız hizmetten yana duyduğunuz "keşke almasaydım" ve ya düşündüğümüz gibi çıkmayan durumlar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bir süre öncesine kadar bu tarz durumlar için geri ödeme politikası bulunmamaktaydı. Fakat artık Apple Store ve Play Store gibi uygulama mağazaları yapılan uygulama ve uygulama için satın alımlar için uygun görüldüğü takdirde paranızın iadesini hesabınıza geri iade yapmaktadır. Nasıl yapılacağını sizlere bahsetmek istiyorum izninizle.

Play Store Para İadesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak Play Store'da bulunan satın alma geçmişini gösteren sayfayı bu bağlantıdan açıyoruz. Daha sonra "Sipariş Geçmişi" yazan bölüme iniyoruz. Orada satın alım yaptığınız uygulama içi satın almalar gözükecek. İadesini istediğiniz uygulama içi satın almanın yanında bulunan "Sorun bildir" yazısına tıklıyoruz ve aşağıdaki resimde bulunan bir pencere karşımıza çıkacak.

Play Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Bu seçeneklerden size uygun olanını seçebilirsiniz tabii ki ama ben genelde "Bu ürünü yanlışlıkla satın aldım." ve ya "Bu satın alma işlemini bir arkadaşım veya aileden biri onayım olmadan yaptı." seçeneklerinden birini seçerek yolladım ve olumlu dönüşler aldım. Siz diğerlerini de deneyebilirsiniz.

Play Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Seçeneklerden size uygun olanını belirledikten sonra neden iade istediğinize dair bir açıklama belirtmenizi istiyorlar. Buraya çok uzun bir yorum yapmadan kısaca iade isteğinizin sebebini dile getirebilirsiniz. Hatta aklınıza bir şey gelmiyorsa direkt seçeneklerden seçim yaptığınız başlığı da girebilirsiniz.(Örn: "Bu satın alma işlemini bir arkadaşım veya aileden biri onayım olmadan yaptı." gibi.)

Play Store Para İadesi Nasıl Alınır?

"Gönder" dedikten sonra bilgi ekranı bizi karşılıyor ve en geç 48 saat içinde olumlu olumsuz dönüşün sizlere yapılacağını söylüyor. Muhtemelen hafta içi bu istekte bulunduysanız ertesi gün sabahı dönüş yapılmış olacaktır. Olumlu bir dönüş aldığınızda aşağıda bulunan iki görseldeki gibi bir mail ve sipariş geçmişi sayfasında bu görüntü karşınıza çıkacaktır.

Play Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Olumlu dönüş aldığınızda en geç bir gün içerisinde bankanıza ve ya ödeme yaptığınız mobil platforma para iadesi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Play Store Para İadesi Nasıl Alınır?

Olumsuz bir dönüş alırsanız tekrar gönderme hakkınız mevcut, tekrar denemenizi isterim fakat çoğunlukla Play Store'da ikinci isteklerimde red cevabı aldım. Apple Store bu konuda şöyle bir avantaja sahip; ilk isteğiniz açıklamasız gönderiliyor ve düşüncenizi dile getiremiyorsunuz, red cevabı aldığınızda bu sefer sizden tekrar talepte bulunduğunuz için sebebinizi açıklamanızı istiyorlar ve iade yapılma ihtimali artmış oluyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

Google Hesabı ile yapılan yorumunuza gelen yanıtlardan haberdar olmak istiyorsanız "Bana Bildir" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.