jdIXTbDNJbpjrT9JFUXDwRebEyRI3zWNRv55P1Mf
Favoriler

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Her oyuncunun mutlaka deneyimlediği League of Legends, yakın zamanda mobil versiyonu olan Wild Rift'i piyasaya sürdü ve büyük bir kitleye ulaştı. Sürekli güncellenen, hatalar düzeltilen ve önlemler alınan güncellemeleri bir yana biz oyuncular için sıkıcı durumlar yaratması da söz konusu. Bu sıkıntılardan biri de ters ibraz adı altında karşımıza çıkan ban sebebi. Alınan kostüm veya çekirdeğin kullanılıp geri iadesi istenmesi sonucu bu açık ortaya çıkmakta. Dolayısıyla Riot, bu işleme izin vermek istemez ve hesabınızı kalıcı ve ya duruma göre geçici banlamasına sebep olur. Bu yazımızda ters ibrazın nasıl ortadan kaldırılacağına değineceğiz.

Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır? (Codashop ile)

Wild Rift destek ekiplerinin banı nasıl kaldırılacağı konusunda verdiği bir tavsiye var. Bu da Codashop sitesi yardımıyla -'ye düşen bakiyeyi yükseltmek. Codashop sitesine giriş yapıp "Riot ID" yazan kısma oyundaki ID'nizi yazıp, ne kadar -'ye düştüyseniz o değerde "Dolum Miktarı" seçip ödemeyi yapabilirsiniz. Ödeme yapıldıktan kısa süre içerisinde vahşi çekirdek hesabınıza tanımlanacaktır. Bu işlemleri yaptığınızı ve banın kaldırılmasını Riot desteğe bilet göndererek bildirmeyi unutmayalım.

Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır? (PayPal ile)

Ban durumunu yurtdışında ikamet edip yaşayan kullanıcılar PayPal'a direkt kişisel bilgilerini doldurarak ödemeyi yapabilirler. PayPal, Türkiye'de kullanılamadığı için aşağıdaki anlatıma uyularak ödemeye çalışılmakta.

Öncelikle bu bağlantıdan Riot'un ters ibrazın nasıl çözülebileceğini anlattığı sayfaya giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada "Ters ibrazlar nasıl ödenir?" yazısının altında bulunan "RİOT YENİDEN ÖDEME SİSTEMİ" kısmına basıyoruz. Daha sonra alttaki resimde bulunan kısım karşımıza çıkıyor.

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Resimde görüldüğü gibi "buraya tıklayıp" yazan bağlantıya basıyoruz ve ne kadar borcumuzun olduğunu gösteren bilgi sayfasına giriyoruz.

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Karşımıza üstteki resimde bulunan sayfa çıkıyor. Buradan "Login" butonuna basarak banlı olan hesabımıza giriş yapıyoruz.

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Bu kısımda kırmızı kutu içerisinde Riot'a olan borcunuzun tutarı gözüküyor olacak ve ödeme için sizi PayPal'a yönlendirmek için bir buton karşılayacak. Benim bu sorunu daha önceden çözdüğüm için hesabımda herhangi bir eksi bakiye bulunmuyor. Bu kısımda PayPal ile ödeme yapmak için bulunan buton ve ya bağlantı var ise ona tıklayarak ödeme aşamasına geçiş yapalım.

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

PayPal'a ilerlediğimizde üstteki ekran karşılamış olacak. Bu kısımda "Pay with a Card" yazısına tıklıyoruz.

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Bu kısımda kullandığınız herhangi bir E-Posta adresinizi girmeniz gerekiyor.

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Üstteki adıma ulaştığımızda ise bölgeyi "Cyprus" "Azerbaijan" olarak seçelim. Az çok duymuşsunuzdur, PayPal Türkiye'de kullanılamıyor. Bu nedenle Kıbrıs Azerbaycan hesabı üzerinden ödeme gönderimi sağlayacağız. Resimde görüntülenen kutulardan kart bilgileri olan kısmı eksiksik dolduralım.

Daha sonra "Address line 1" yazan bölüme ise herhangi bir Kıbrıs Azerbaycan adresinden birini yazalım. Alttaki resimde rastgele bir adres eklemesi yaptım.(Bazı sallamasyon değerleri robot algılayıp kabul etmiyor.)

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Telefon numarası yazan bölüme ise Türkiye'ye ait numara kesinlikle kabul edilmiyor. Dolayısıyla o kısıma bir Kıbrıs Azerbaycan hattına ait numara giriyoruz. Bu bir mekan ya da bayi numarası olabilir. Google'dan rahatlıkla bulabiliriz. Ya da en kötü kabul edene kadar numara girişi sağlayabilirsiniz.

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Üstteki adımları kusursuz bir şekilde tamamladıktan sonra üstte resimde bulunan işaretleme kutucuğu karşımıza çıkıyor. Burada "No, I don't want an account now." seçeneğini seçiyoruz ve hesap oluşturulmasını istemediğimizi belirtiyoruz.

Ödeme yurtdışına yapılacağı için kartınızı yurtdışı alışverişlerine açmayı unutmayınız.

"Pay Now" butonuna basarak ödeme işlemini gerçekleştiriyoruz. Ödeme başarılı olduğunda sizi Riot'un sayfasına geri yönlendirecek ve başarılı bir şekilde ödeme yapıldığını belirtecek. Bu işlemden sonra hemen hesabınızdaki ban kalkmış olacak. Oldu ki hesabınızın banı kalkmadı, ödeme yapılmış mı diye banka hesap hareketlerinizi kontrol edin. Ödeme geçilmiş ise Riot'a ödemenin yapıldığına dair Bilet göndererek bildirebilirsiniz. Ben ayrıca bilet göndermiştim fakat dönüş yapılana kadar ban kalkmıştı bile.

Wild Rift Ters İbraz Banı Nasıl Kaldırılır?

Yorum Yaz

Yorum Yaz

Google Hesabı ile yapılan yorumunuza gelen yanıtlardan haberdar olmak istiyorsanız "Bana Bildir" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.